Керівництво фонду

Galyna Kavka

Галина Кавка - Шудан — письменниця, засновниця та президент благодійного фонду «Glory to Ukraine» (Слава Україні) — народилась 9 липня 1941 року.
Автор книг «Добро людину славить» та «Струни серця емігрантки».

Найбільшим духовним змістом життя Галини Кавка - Шудан, стала активна участь у діяльності української громади Клівленду і Греко-католицької церкви.

Свою громадську і духовну позицію Галина Кавка - Шудан проголошує не тільки в літературній діяльності, а й в реальній допомозі українцям і щоденному служінні хворим в медичному закладі.

В книзі Галини Кавка - Шудан «Добро людину славить» висловлене кредо життя Галини — «Знайте, — істина одна на всі покоління — в Божій славі лиш вона і в добрі спасіння!»

ЇЇ серце наповнене добром

Кілька штрихів до творчого портрету Галини Кавки -Шудан  з Клівленду (США)

Народилася Галина Кавка  в славному і героїчному селищі Верхнє Синьовидне , що на Сколівщині. Гнана і переслідувана  енкаведистами її мати Марія  померла в неповних 32 роки.  А в лютому 1948- го року  у підпільній криївці УПА загинув її батько- повстанець Михайло “Карпо” Трьох сиріт виростила і виховала її рідна тітка Юля.
По закінченні десятилітки Галина вступила в медичне училище . З дипломом медсестри працювала в рідному селищі , а в 1976 році переїздить до  Львова , де продовжує медичну практику. В 1989- му  році  виїхала до США і поселилася у свого стрийка Степана , члена ОУН -УПА.
Почалося нелегке емігрантське життя . Важко працювала . Зароблений долар не несла до банку , а висилала родині, землякам , які були у скруті.
Понад десять літ опікуваласся сиротою з Івано-Франківщини Василем  Пілатюком . Разом зі своєю подругою Ярославою Комарницькою хлопця  з гірського далекого села влаштували у Львівський військовий  ліцей ім.Герої Крут
Відтак, допомогали зі вступом у Хмельницьку академію пограничних військ яку успішно закінчив і став офіцером-прапорщиком. Продовжувала надавати йому  матерільну допомогу , коли одружився і появилася донечка.
Немалі кошти віддала п.гплина й на спорудження меморіалу  загиблих героїв національно-визвольних змагань у Верхньому Синьовидному.
Десятки пачок з одягом , продуктами відправила п.галина в Україну : родичам , землякам , у сиротинці та інтернати . Тисячі доларів передала вона для хворих , бідних та студентів.
Серце Галини Кавки  наповнен добром і милістю. Знають її як длагодійницю й на теренах Великого Клівленду , де нині вона мешкає.Активно діє , заснований п.Галиною благодійний фонд у м.Пармі. Вона бере участь у різних благодійних акціях , фестивалях українських церков , святкових базарах , кошти від яких також скеровуються на благодійні цілі. Вона “викроює” час час і для роботи в Українських Злучених організаціях Огайо, Союзі українок Америки, Асоціації “Клівленд-Майдан” , українських церков , тощо. Понад двадцять літ п.Галина підтримує матеріально українську радіохвилю “Україна” , місцевий часопис “Вісті і УЗО” ,”Український музей -архів  у м.Клівленді , організацію чотирьох свобід України , тощо .
Вона встигає срізь  і працювати , і взяти участь у параді в Українському селі , і  у фестивалях , конференціях і літературних вечорах , благодійних обідах.
А у вільну хвилину Галина Кавка береться за перо . І пливуть на білому аркуші рядки її серця і душі : про тугу за рідним краєм , про миттєвості її самостійного життя , про людські взаємини , про кохання.
Попереду у Галини Кавки-Шудан   нові творчі вершини , які пвдсилу подолати такій енергійній , творчій і добрій людині.

Василь Романчук
член Націонлаьної спілки Журналістів України,
позаштатний кореспондент газети
“Свобода” і “Національна трибуна” в США

FaLang translation system by Faboba