Як казав геніальний вчитель Василь Сухомлинський, книга — це могутня зброя, а розумна, натхненна книга нерідко вирішує долю людини. Роль письменника в розвитку сучасної культури — безцінна. Талант письменника служить збереженню і примноженню духовного багатства.  

Про видатну постать України , президента ліги українських меценатів Петра Дмитровича Яцика , лауреата міжнародних премій 2001р, 2002 р, лауреата ордену Князя Ярослава Мудрого V степені і почесного знаку Президента України , готує до видання книгу Галина Кавка-Шудан і Омелян Заревіч з метою увіковічення пам'яті про видатного уроженця села Верхнє — Синьовидне , Сколівського району , Львівської області. (народився 7 липня 1921р. - відійшов у Вічність 8 листопада 2001 року)  

Мета проекту — видання книги про величну постать вченого . Розповсюдження в дар бібліотекам України і Канади , де Петро Дмитрович Яцик заснував науковий заклад , в якому працюють науковці з різних країни світу.  

Завдання проекту — збір коштів на видання книги і облаштування музею пам'яті видатного синєвидчанина на його Батьківщині. З метою збору інформації для створення повноцінної експозиції музею , здійснення творчої поїздки в Канаду , до науковців , які продовжують справу великого українця.  

Перелік необхідних коштів для реалізації проекту “Постаті” подорож (від книги до музею)  

1. Видання книги — літопису про П.Д. Яцика у видавництві “Сполом” м.Львів  

2. Відрядження до Канади для збору інформації в музей імені П.Д. Яцека , в складі делегації зі Сколівського району  

3. Організація експозиції в селі Верхнє-Синьовидне

Процедура :

Благодійний фонд має право самостійно визнавати сфери, види , місце ( територію) і терміни для здійснення благодійної діяльності , затверджену органами правління фонду.

В сферу благодійної діяльності фонду входить підготовка заходів , пов'язаних з відтворенням , в установленому законодавством порядку колекцій , творів інтелектуальної власності , створення музеїв і встановлення пам'ятників чи меморіальних дошок. Ця сфера діяльності відіграє важливу роль у збереженні культурної , інтелектуальної власності , створення музеїв і встановлення пам'ятників чи меморіальних дошок . Ця сфера діяльності відіграє важливу роль у збереження культурної спадщини , без якої неможливий подальший розвиток науки , культури , що входить в світову скарбницю .

Критерії проекту “Постаті” ( подорож від книги до музею) є духовність , гуманізм , розвиток суспільно-важливих проектів .

Проект містить ряд важливих морально-етичних . Культурних і історичних аспектів . Без вшанування історичного минулого України, і постатей , що творять історію і мистецтво , неможливе духовне зростання нації.

Розквіт селища Верхнє Синьовидне , яке було завжди культурно - просвітницьким центром Бойківського краю, має відбуватись на новому , сучасному етапі.

До відома заявників на отримання благодійної допомоги :

1)необхідно пропонувати концепції , відповідно до напрямків фонду .

2)подавати анкети — заявки з долученням наступної інформації.

1. Заява з описом і потребою проекту.

2. П.І.Б., копії документів (паспорт).

3. Адреса.

4. E-mail.

5. Телефон.

6. Поштова адреса.

7. Методи вдосконалення мети.

Право на перевірку даних належить фонду .

Розгляд проекту і можливість його фінансування або відмову , вирішує рада фонду.

Видання трилогії “Обличчя української історії”

Видавнича діяльність реалізує програми та проекти фонду , пов'язаний з публікацією історичної правди про героїчне минуле України і видатні постаті , які творили історію.

Проведена глобальна робота по збору документальної інформації , яка триває два роки , з першоджерел і очевидців подій отримана дорогоцінна інформація і підготовлена до друку трилогія “Обличчя української історії” .

Участь в проекті приймали Ярослава Степанівна Комарницька , Омелян Олексійович Заревич, письменник — журналіст Романчук Василь Ількович . І головний редактор Галина Кавка- Шудан.

Частина книг буде подарована центральним обласним бібліотекам , патріотам України , які дорожать історичною правдою Батьківщини , спільнотам в діаспорі Америки.

Напрям Видавничої діяльності реалізує програми та проекти, пов'язані з публікацією історичної правди про героїчне минуле України.

В сферу діяльності входить видання книг, підтримка створення читалень , пам'ятних меморіалів героям України . Без вшанування героїчного минулого і видатних облич історії України, неможливе духовне зростання нації.

Літературний напрям.

Література відіграє провідну роль у формуванні особистості , патріотизму , естетичних поглядів , збагачує знанням історії , розумінням особистостей , які творили історію величчю свого духу .

Знайомлячись  з літературою рідного краю , вивчаючи історію , поринаючи у вир тогочасних подій , - черпаємо дорогоцінну мудрість і героїзм нашого народу.

Література — невід'ємна складова в житті і розвитку суспільства , скарбниця мудрості, яка відкрита для кожного з нас.

Природа людини потребує постійного розвитку і самовдосконалення і тому читання літератури відіграє ведучу роль у формуванні характеру , розширенню словникового запасу , покращенню пам'яті розвиваючи активність людини в соціальній сфері , духовно збагачуючи її.

Література- одне з найвидатніших творінь культури , дійовий засіб  розвитку свідомості .

Словами Т.Г.Шевченка про книгу сказано :- в книзі і віра , і любов, що будить сумління і закликає до дій- “В своїй хаті і своя правда, і сила . І воля , що ти їх мусиш знайти”.

Література допомагає нам відкрити світ духовності і осмислити власне призначення в цьому світі , своє місце в історії , у боротьбі проти зла , знайти підтримку і розуміння тих, із ким нам у житті по дорозі.

FaLang translation system by Faboba